Sık Sorulan Sorular

En sık işittiğimiz soruları burada toparladık

Ayvalıktan Cunda Adası'na Nasıl Geleceğiz?
Ayvalık’tan Cunda’ya arabanız ile gelebilirsiniz. Cunda Adası, Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü ile Ayvalık’a bağlıdır. Ayvalık’dan Cunda Adası istikametine olan yolculuğunuzda iki seçeneğiniz var; Deniz’e daha rahat ulaşmak için Türkiye2nin ilk boğaz köprüsünü geçtikten sonra yeni yol’u tercih edin.(Boğaz Köprüsünü geçince sola dönün), yol sizi Deniz’e getirecek.
Cunda Adası’na ne zaman gelmeli ?
Ada’nın her mevsimi güzeldir, en yoğun sezon Haziran 15 – Eylül 15 tarihleri arasındadır.
Nasıl Rezervasyon Yapabiliriz ?
Deniz’e olan ilginiz için teşekkür ederiz. Otelimizin 18 odasından birisini ayırmak isterseniz uygun bulduğunuz banka hesabımıza bir gecelik konaklama ücretini göndermenizi rica ediyoruz. Transfer işlemini tamamladıktan sonra bizleri email: rezervasyon ya da fax: 0266 327 1072 göndererek bilgilendirmeyi unutmayın!
Ada’da nerelerde denize girilir ? Deniz suyu soğuk mudur ?
Otel Deniz’de konsept nedir ?
Deniz’de sizlere Oda+kahvaltı konseptinde hizmet vermekteyiz. Mutfağımız gün boyu açık olup a la carte restoranımız da bulunmaktadır. Deniz’e sıfır bir akşam yemeği için iskelemizde yerinizi önceden ayırtmayı unutmayın.
Odalarda İnternet, Uydu Yayını Var Mı ?
Deniz’in tüm odalarında kablosuz internet hizmeti ve uydu yayını mevcuttur.
Araç park alanı mevcutmu ?
Cunda Adası’nda pek çok otelin otoparkı mevcut değildir. Deniz’in kendi bahçesi içinde 15 araçlık bir otoparkı bulunur. Tatiliniz süresince aracınızı çok kullanmanız gerekmeyecek, aracınız bize emanet.
Çocuklarımız için oyun alanı mevcut mu ?
Deniz’in bahçesinde çocukların eğlenceli vakit geçireceği alanlar bulunmaktadır. Çocuklu aileler sunduğumuz güvenli ortamlar nedeniyle otelimizi sık sık tercih etmektedir.
Otel’e Giriş Çıkış Saatleri Ne Zaman ?
Deniz’de odalarımız uygun olduğu takdirde misafirlerimizi hiç bekletmeden giriş işlemlerini yapıyoruz. Yine müsaitliğimiz olduğu takdirde geç çıkışınız için ekstra ücret talep etmiyoruz. Normal şartlarda giriş saatimiz 14.00, Çıkış Saatimiz ise 12.00’dır.
Otel Deniz'de tekne kiralayabilir miyiz?
Sizlere Cunda tatiliniz sırasında ihtiyaç duyacağınız herşeyi sunmaktan memnuniyet duyarız. İsterseniz balık turlarına katılabilir isterseniz ailenizle birlikte günlük tekne turlarında eğlenebilirsiniz. Gün batımı ve mehtap turlarını da tatiliniz öncesinde planlamanızı öneririz. İhtiyaçlarınızı bizlere iletirseniz memnuniyetle yardımcı oluruz.
Tam Pansiyon konaklamak istiyorum, mümkün mü ?
Deniz’de herşey mümkün. Tam Pansiyon, yada yarım pansiyon konaklamak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Odalarıza ilave yatak atmak mümkün müdür ?
Otelimizin 1. katında bulunana odalarımız bir çift kişilik bir tek kişilik yatağa sahiptir. 3 kişilik bir aileyi rahatlıkla barındırmaktadır. Arzu ettiğiniz takdirde odalarımıza ilave yatakta konulabilmektedir.
Cunda Adası'ndan Ayvalık'a nasıl gidilir?
30dk’da bir olan belediye otobüslerini kullanabileceğiniz gibi, daha konforlu olan ve 4dk’da bir hizmet veren taksi dolmuşlarla kolayca Ayvalık’a ulaşabilirisiniz. Yaklaşık 20 dakika sürecek bu yolculuk için kişi başı 3 tl ücret ödersiniz. Bir başka ve daha eğlenceli seçenek ise, Cunda Adası merkezinden kalkan tekneleri kullanmanızdır. Ayvalık-Cunda arasında çalışan nostaljik teknelerle 30 dakika boyunca keyifli bir yolculuk geçirirsiniz.
Ayvalıkta iklim şartları nasıldır ?
Ayvalık’da yaz ayları mevsim normallerinde seyreder. Cundalı balıkçılar sabah kalktıklarında ilk iş havaya bakar, Lodos mu ?, Poyraz mı? İmbat mı ? İmbat rüzgarı herkesin sevgilisidir, gündüz sizi serinletirken akşamları hafifler ve deniz çarşaf serilmişçesine dümdüz bir hal alır. Ada’nın eski isimlerinden biri moshonisia, mis kokulu ada anlamına gelmektedir. İmbat’ın Ayvalık’ın adalarındaki dağ çiçeklerinin mis kokusunu adaya taşıdığına inanılır. Poyraz estiğinde ise ada biraz rüzgarlı olur, sıcak yaz günlerinde sizleri serinleten bu rüzgar akşamları biraz sizi rahatsız edebilir, tavsiyemiz gelirken her ihtimale karşılık bir ceket'de yanınızda getirmeniz.
Civarda su sporları imkanı var mı ?
Ayvalık civarında pek çok su sporu merkezi bulunur. Rüzgarları nedeniyle bölge Sörf’e çok müsayittir. Eğer Kitesurf yada rüzgar sörfü ile ilgileniyorsanız, Deniz’e yakın mesafede bulunan okullarda hem eğitim alabilir hemde ekipman kiralayabilirsiniz.